Ekspertinės žinios nuo kavos pupelės iki puodelio

Aukščiausios klasės kavos gyvenimas prasideda nuo kavamedžio. Didingas skonio ir aromato potencialas subręsta šildant tropinei saulei ir maitinant derlingai vulkaninei dirvai. Nurinkus derlių, kava vežama sumalti, skrudinti ir supakuoti. Ši kavos kelionė iki tobulo puodelio apima daugybę subtilių žingsnių, kurie reikalauja išskirtinių žinių, įgūdžių bei kokybės kontrolės.

zalias lapas
zalias lapas

Kavos žaliavų tiekėjai

Julius Meinl žalias kavos pupeles įsigyja ne iš antrinių šaltinių, o tiesiai iš kavos ūkių bei kooperatyvų, su kuriais yra užmezgę ilgalaikes, abipuse pagarba ir pasitikėjimu grįstas partnerystes.

Previous
Next

Norint sukurti naujas dėmesio vertas maltos kavos kombinacijas, reikia ilgametės ekspertinės patirties, žiupsnelio kūrybiškumo ir įgūdžio. Šie talentai reikalingi ne tik siekiant sukurti kažką netikėto, bet ir palaikyti populiarius bei klientų jau pamiltus mišinius. Gebėti atkurti taip laukiamą skonių ir kvapų paletę, nepaisant besikeičiančių derlių ir klimato įtakos gali tik kavos virtuozai.

Kavos mišiniai

Kavos skrudinimas

Skrudinimas – tai menas su šlakeliu mokslo. Tai įgūdis, kurį reikia tobulinti metų metus. Julius Meinl I-asis prieš 150 metų tapo kavos skrudinimo pradininku, naudodamas mikro-dozės skrudituvą. Nuo to laiko jo išmonė ir aistra kavos skrudinimui Julius Meinl šeimoje buvo perduodama iš kartos į kartą.

Pagrindinėje Julius Meinl būstinėje Grase, Vienoje yra nuo 1911-ųjų veikianti skrudinimo gamykla, specializuota pupelių skrudinimui pagal tikrąsias Vienos tradicijas. Mūsų kavos studija kuria prabangius, aukščiausią kokybės skalę siekiančius kavos mišinius ir daugelį vienos geografinės kilmės kavos rūšių.

2005-iais įkūrėme modernizuotą skrudinimo gamyklą Vičencoje (Italijoje), kad galėtume patenkinti savo verslo klientų ir kavos mylėtojų norus visame pasaulyje.

Skrudinimo procesas Vienoje ir Vičencoje yra kompiuterizuotas bei valdomas naujausių technologijų pagalba. Tačiau mašinų darbas nėra paliekamas be žmogaus priežiūros. Tik kompetetingo specialisto akis gali užtikrinti nepriekaištingą skrudinimo procesą ir nepalikti vietos jokiai klaidai.

Skrudinimas

Skrudinimo intensyvumas atlieka nepaprastai svarbų vaidmenį kavos ruošimo procese.

Švelnus skrudinimas

…atskleidžia sodrų kvapą, ryškesnį skonį, stipriau išreikštą rugštumą ir saldumą. Tačiau turi mažiau tūrio. Puikiai tiks filtruotai kavai.

Vidutinis skrudinimas

…leidžia labiau išryškėti pupelės subtilybėms. Aromatinga, karamelizuota, turinti šiek tiek mažiau rūgštumo – ideali tipiškiems kavos receptams pagal senąsias Vienos tradicijas

Tamsus skrudinimas

…gomurį lepina stipriau karamelizuotu, aštresniu ir intensyvesniu skoniu. Tobulai tinkančiu puodeliui espresso.

Kava pakuotėse

Skrudinta kava – nesvarbu, pupelių, ar maltos kavos pavidale – yra išorės veiksniams ypatingai jautrus produktas. Kad apsaugotume vertingą kavą nuo deguonies, pašalinių kvapų, drėgmės, karščio ir šviesos, Julius Meinl ją pakuoja itin kruopščiai.

Mūsų kava supakuojama vakuumo metodu arba uždaroma į dėžutes su vienpusio pralaidumo technologija, leidžiančia nereikalingoms skrudinimo dujoms išeiti, o orui iš išorės nepatekti į pakuotės vidų. Tokiu būdu kava išlaiko savo kokybę pakeliui į Jūsų rankas.

Kavos virimas

Kad kava iš pupelių įgautų optimalų skonį, svarbu ne tik tinkamai jas paskrudinti, bet taip pat ištobulinti malimo smulkumą bei virimo metodiką. Tiesa, geros kavos gimimas, pirmieji jos žingsniai ir branda yra mūsų rankose – nuo auginimo, žalių pupelių surinkimo iki skrudinimo. Tačiau paskutinius potepius visiškam tobulumui turėsite atlikti Jūs! Kad pasiektumėte užburiantį skonį, atkreipite dėmesį į tinkamą kavos virimo techniką. Kaip ją ištobulinti? Mūsų kavos konsultantai gali mielai pasidalinti žiniomis.

kavos erudicija julius meinl

Vykdančioji Julius Meinl Austrijos padalinio direktorė

Christina Meinl

Pastaruosius 157-erius metus Julius Meinl tapo aukščiausios kokybės kavos ikona. Kaip penktąjai kartai priklausanti Meinl šeimos narė, aš taip pat jaučiu asmeninę atsakomybę puoselėti garbingą kavos lyderio vardą ir šioje industrijoje išlaikyti protėvių užtarnautą sėkmės paukštę

Julius Meinl komandos gyvenimas sukasi aplink kavą. Sukaupę daugiau nei 150 metų patirtį, norėtume ja pasidalinti su Jumis.

Jūs ir Jūsų kolektyvas galite įgyti neįkainojamų žinių mūsų rengiamuose kavos ruošimo mokymose. Pupelių malimas, tobulos pieno putos plakimas, kavos receptų niuansai… Įvaldykite paslaptingas Vienos Kavos Namų Kultūros subtilybes. Norintiems išskirtinių patirčių, kviečiame į mūsų Kavos Akademiją Vienoje! O stokojantiems laiko be vargo surengsime mokymus ir Lietuvoje.

Kavos virimo mokymai

Kavos ruošimo paslaptys

Tobulas espresso

Sukurti tobulą espresso pavyksta tik tada, kai atskleidžiamos visos geriausios pupelių savybės. Kad galėtumėte tai padaryti, atkreipkite dėmesį į šiuos svarbius parametrus:

 • Vandens temperatūra 90-96°C
 • Vandens kokybė (optimalus rodiklis 3-6°dH, matuojant bendrą vandens kietumą ir 2-4°dH, matuojant karbonatinį kietumą)
 • Maltos kavos kiekis (laikantis Rūšinės kavos asociacijos rekomendacijų, vienai porcijai reikalingi 7-10 gramų)
 • Kavos išgavimo trukmė (idealiausia20-30 sek.)
 • Presavimo stiprumas (presuoti 15-20 kg spaudimo jėga, priklausomai nuo malimo smulkumo ir maltos kavos kiekio)

Tobula pieno puta

Kad idealiai paruoštumėte pieno putą, laikykitės šių rekomendacijų:

 • Naudokite atvėsintą metalinį ąsotėlį su siauru, tiesiu snapeliu
 • Naudokite šviežią ir šaltą pieną (4°C temperatūros)
 • Kuo piene didesnė baltymų koncentracija, tuo greičiau jis plakant įgaus standžią struktūrą ir velvetinę tekstūrą (naudokite pieną, kuriame baltymų koncentracija siekia 3.3 – 3.5%
 • Delnu visuomet fiksuokite ąsotėlio šilumą, besismelkiančią iš viduje kaitinamo pieno
 • Neperkaitinkite pieno, kitaip jis praras norimą struktūrą ir tekstūrą (ideali temperatūrą 60-65°C)
 • Naudokite metalinį ąsotėlį, kurio dydis atitiktų gaminamų porcijų kiekį (mažas = 1 puodeliui, vidutinis = 2 puodeliams, didelis = 4 puodeliams)

Paieška


Warning: Undefined property: Addonse\Addonse_Loader::$elements_data in /home/jueinl/domains/juliusmeinl.lt/public_html/wp-content/plugins/addonse/loader.php on line 105